Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Amaç

Yeşil Orman Okulu; orman anaokulu, çocuk orman okulu, doğa ve orman okulu gibi başlıklarla yapılan eğitimlerin yönetimi, bu konuda eğitimci ve geniş kitlelerde farkındalık oluşturmak ve ormanlardan sürdürülebilir faydalanmanın geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur.
Yeşil Orman Okulu doğanın kıymetinden yola çıkarak (çevre hakları, çocuk hakları) hak temelli sosyal sorumluluk çalışmaları yapmaktadır ve kâr amacı gütmemektedir.

Hedefler
Çeşitli yaş gruptaki bireylere doğada eğitimler verilmektedir. Bu eğitimleri yönetmek, eğitimleri geliştirmek ve ormancılık sektöründe ormanlardan faydalanma mekanizmasının geliştirilmesi hedeflenmiştir. Yeni proje kapsamında Nisan 2019'dan beri yenilenmiş kadroyla çalışmalara devam etmektedir.

Sayfa eğitimcilere ve teknik kadroya çeşitli yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlarla doğa, ormancılık, çevre ve tarım dünyasına yeni bilgiler sunmayı hedeflemektedir. İstatistiklere göre okuyucu kitlemizin istekleri ve arayışları sonucu bazı konularda daha fazla olabilmektedir.

Vizyon Misyon
Yeşil Orman Okulu projesi; ormanlardan sürdürülebilir faydalanmayı geliştirmek için sağlıklı, bilinçli, hayal gücü geniş bireyler elde etme vizyon ve misyonuyla çalışmalarını yürütmektedir.

Proje Geçmişi- Tarihi
Çalışmamız 2013'de www.cetinadam.com "Doğa Hakkında Bir Şeyler.." sloganıyla yola çıkılmıştır. Daha sonra proje ekibine dönüşmüş ve 2018 yılına kadar sürmüştür. Bu kapsamda 190 adet yayınla bir çok insana ulaşılmıştır. 
Yeni proje kapsamında Nisan 2019'dan beri yeni bir sayfaya geçilmiştir. Şimdi yeni bir anlayış, yenilenmiş kadro ve tasarımla www.yesilormanokulu.com web sayfası ile karşınızdayız. 

Hukuki Sorumluluk
Herhangi bir paylaşımdan dolayı hukuksal bir sorumluk kabul edilemez. Bizim yada herhangi birinin görüşleri olarak lanse edilemez. Paylaşımlarda ki haber, bilgi, yorum yada diğer kişisel ürünler tamamen kişilerin kendilerini ilgilendirmektedir.


x