Hakkımızda

Amaç ve Kapsam
Yeşil Orman Okulu, sosyal girişim olarak 2013'den beri devam eden çalışmaların nihayetinde 3 kişi tarafından 2018 yılında kurulmuştur.

Orman anaokulu, orman okulu, doğa okulu eğitimi vermektedir. Proje ekibi ile okullarda eğitim faaliyeti, eğiticilerin eğitimi, kavram danışmanlığı ve yayın çalışmaları yapmaktadır. Orman Anaokulu, Orman Okulu ve Doğa Okulu konularında, farkındalık ve bilinirlik arttırma, çevre/ekoloji ve çocuk hakları temelli çalışmalara devam etmektedir. Sosyal girişim olduğu için gelir odaklı değildir.

İlk çalışmasında 80 çocuk için 5 haftalık Orman Anaokulu Eğitimi verilmiş ve çocuk katılımını merkeze alan çalışmalar yürütmüştür (2018). Eğitim Reformu Girişimi (ERG) platformu çerçevesinde Orman Anaokulları atölyesi seminerleri düzenlenmiştir (2019). Daha sonra salgından etkilenenlere yönelik 110 öğrenciye 6 haftalık Takviye Orman Anaokulları Eğitimi programı verilmiştir (2020). Kütüphanem bölümünde ayrıntılarını görebileceğiniz 3 ayrı kitabı bulunmaktadır.

Kurucular
1- Mustafa Çetin, Eğitmen ve Orman Mühendisi
2- Şifa Besler, Eğitmen ve Girişimci 
3- Süleyman Çetin, Eğitmen ve Çevre Yüksek Mühendisi

Eğitmenler
1- Mehmet Yağcı, Yayınlar Yönetmeni ve Eğitmeni
2- Serhat Oral, Orman Okulu Atölyeleri Eğitmeni
3- Ayşe Gümüş, Oyun ve Oyunlaştırma Eğitmeni
4- Cemile Çetin, Yayın Yönetmeni ve Danışman
5- Hatice Pala, Orman Okulu Atölyeleri Eğitmeni

Hedefler
Çeşitli yaş gruptaki bireylere doğada eğitimler verilmektedir. Bu eğitimleri yönetmek, eğitimleri geliştirmek ve ormancılık sektöründe ormanlardan faydalanma mekanizmasının geliştirilmesi hedeflenmiştir. Yeni proje kapsamında Nisan 2019'dan beri yenilenmiş kadroyla çalışmalara devam etmektedir.

Sayfa eğitimcilere ve teknik kadroya çeşitli yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlarla doğa, ormancılık, çevre ve tarım dünyasına yeni bilgiler sunmayı hedeflemektedir. İstatistiklere göre okuyucu kitlemizin istekleri ve arayışları sonucu bazı konularda daha fazla olabilmektedir.

Vizyon Misyon
Yeşil Orman Okulu projesi; ormanlardan sürdürülebilir faydalanmayı geliştirmek için sağlıklı, bilinçli, hayal gücü geniş bireyler elde etme vizyon ve misyonuyla çalışmalarını yürütmektedir.


Proje Geçmişi- Tarihi

Çalışmamız 2013'de www.cetinadam.com "Doğa Hakkında Bir Şeyler.." sloganıyla yola çıkılmıştır. Daha sonra proje ekibine dönüşmüş ve 2018 yılına kadar sürmüştür. Bu kapsamda 190 adet web yayınıyla bir çok insana ulaşılmıştır.
Yeni proje kapsamında Nisan 2019'dan beri yeni bir sayfaya geçilmiştir. Şimdi yeni bir anlayış, yenilenmiş kadro ve tasarımla www.yesilormanokulu.com web sayfası ile karşınızdayız.


Hukuki Sorumluluk
Herhangi bir paylaşımdan dolayı hukuksal bir sorumluk kabul edilemez. Bizim yada herhangi birinin görüşleri olarak lanse edilemez. Paylaşımlarda ki haber, bilgi, yorum yada diğer kişisel ürünler tamamen kişilerin kendilerini ilgilendirmektedir.