Yayınlarımız ve Orman Okulu Kütüphanesi

Yeşil Orman Okulu'nun Yayınları
Ankara merkezli sosyal girişimimiz olan Yeşil Orman Okulu olarak hizmet vermekteyiz.

İletişim;
Yeşil Orman Okulu | www.yesilormanokulu.com
t: twitter.com/yesilormanokulu
e: yesilormanokullari@gmail.com
f: facebook.com/YesilOrmanOkulu
İns: instagram.com/yesilormanokulu/
L: linkedin.com/company/yesilormanokulu/

1- Orman Anaokulları Eğiticilerin Eğitimi Rehberi (İkinci baskı tükendi)

Çetin M. ve Göçmenler H., (2019) Orman Anaokulları Eğiticilerin Eğitimi Rehberi, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 44 sayfa, Ankara.
Alanında uzmanlar tarafından pratik bilgiler içermektedir. Henüz orman anaokulu konusunda harekete geçmediyseniz tavsiye edilir. Orman anaokulu eğitimlerinde kullanılan bu yayın temel kavramları anlamanız için hazırlandı. Orman anaokulu etkinliklerine de yer verilen zengin içerikli çalışmadır.


2- Orman Anaokulları Etkinlik Kitabı (İkinci baskı tükendi)

Çetin M. (2020) Orman Anaokulları Etkinlik Kitabı, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 64 sayfa, Ankara.
Orman Anaokulları için bulmaca, şekil avı, boyama, fark bulma gibi etkinlikler yer alıyor. Çalışmanın eğitimcilere farklı seçenekler sunmakta ve zor aşamalı etkinliklere de yer verildi. Orman Anaokulu için eğlenceli, öğretici ve hazırlayıcı bir kitaptır. Velileri ikna etmek için bu etkinlikler evde yada sınıfta yapılabilir.

3- Orman Anaokulları Oyun ve Oyunlaştırma Kılavuzu (Tasarımda)

Gümüş A., (2021) Orman Anaokulları Oyun ve Oyunlaştırma Kılavuzu, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 72 sayfa, Ankara.
Oyun kavramını daha iyi kavramanız için alanında uzmanlarca hazırlandı. Geleneksel oyunları da gözeterek orman anaokulu çocuklarının kazanımları ve müfredata uygun içeriği detaylıca bir çalışmadır. Hem eğitmenlere ve hem velilere 22 adet benzersiz oyunlar sunacaktır.


4- Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi (Tükendi)

Anonim, (2020) Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi, YTOD ve Yeşil Orman Okulu Yayınları, Editör; Mustafa Çetin, 64 sayfa, Ankara.
Anaokullarının daha iyi bir bahçeye kavuşması için 12 uzman tarafından hazırlandı. Hem eğitmenlere ve hem peyzaj uygulayıcılarına anahtar bilgiler veriyor. Okulların pedagojik ve ekolojik olması için hazırlandı.

5- Koruma Birimleri İçin Hayvan Hakları Rehberi (Ücretsiz)

Yağcı, M, (2021) Koruma Birimleri İçin Hayvan Hakları Rehberi, Yeşil Orman Okulu Yayınları-4, Editör; Mustafa Çetin, 64 sayfa, Ankara.
Koruma birimleri ve orman anaokulu eğitimleri için Hayvan Hakları Rehberimiz yayına hazır. Yeşil orman okulu olarak 4. yayınımızla hizmetinizdeyiz. Yayınımızı @sivildusun desteği ile tasarımı yapıldı ve yayınlanıyor. Hayvan Hakları konusunda, hayvan hakları ile ilgili uluslararası gündem ve hayvanlarla ilgili kısa bilgiler de içeren bu esere ücretsiz sahip olabilirsiniz. Türkiye'de hazırlanan en kapsamlı hayvan hakları rehberi olma özelliği ile 64 sayfa olarak tamamı renkli baskı yapıldı.

Unutmayın; "Hayvan hakları hayvanları tanımakla başlar."

6- Orman Okulu Ekipman ve Donatılar Rehberi (Tasarımda)

Orman okulu sistemi çevre eğitimlerinin üstün şekli ve çocuk katılımını merkeze alan bir alternatif eğitim metodudur. Son dönemde bu metodla ilgili birçok yayın üretilmiştir. Bu yayınımızda orman okulunda ve bahçesinde hangi ekipmanların, alet ve gereçlerin ve donatıların olması gerektiğini bol görsel ve iyi uygulama örnekleri, çizimler, krokiler ile göstereceğiz. Bu yayınla zihninizde daha iyi bir orman okulu hedefi ortaya koyacak ve tasarlayacaksınız. İleri düzey eğitim almış ve tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan bu rehber hayallerinizi zenginleştirecektir.
Tamamı renkli bu yeni yayın yakında Yeşil Orman Okulu yayını olarak yayımlanacaktır.

Kitap isteme için Tıklayınız