Yayınlarımız ve Kütüphane

Yeşil Orman Okulu'nun Yayınları
Ankara merkezli sosyal girişimimiz olan Yeşil Orman Okulu olarak hizmet vermekteyiz.
Toplamda 3 yayın olup temin için bizim için iletişime geçebilirsiniz.
Iletişim;
Yeşil Orman Okulu
t: twitter.com/yesilormanokulu
e: yesilormanokullari@gmail.com
f: facebook.com/YesilOrmanOkulu
İns: instagram.com/yesilormanokulu/
L: linkedin.com/company/yesilormanokulu/


1- Orman Anaokulları Eğiticilerin Eğitimi Rehberi (İkinci baskı 40 TL)
Çetin M. ve Göçmenler H., (2019) Orman Anaokulları Eğiticilerin Eğitimi Rehberi, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 44 sayfa, Ankara.
Alanında uzmanlar tarafından pratik bilgiler içermektedir. Henüz orman anaokulu konusunda harekete geçmediyseniz tavsiye edilir. Orman anaokulu eğitimlerinde kullanılan bu yayın temel kavramları anlamanız için hazırlandı. Orman anaokulu etkinliklerine de yer verilen zengin içerikli çalışmadır.


2- Orman Anaokulları Etkinlik Kitabı (İkinci baskı 40 TL)
Çetin M. (2020) Orman Anaokulları Etkinlik Kitabı, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 64 sayfa, Ankara.
Orman Anaokulları için bulmaca, şekil avı, boyama, fark bulma gibi etkinlikler yer alıyor. Çalışmanın eğitimcilere farklı seçenekler sunmakta ve zor aşamalı etkinliklere de yer verildi. Orman Anaokulu için eğlenceli, öğretici ve hazırlayıcı bir kitaptır. Velileri ikna etmek için bu etkinlikler evde yada sınıfta yapılabilir.


3- Orman Anaokulları Oyun ve Oyunlaştırma Kılavuzu (Tasarımda)
Gümüş A., (2021) Orman Anaokulları Oyun ve Oyunlaştırma Kılavuzu, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 72 sayfa, Ankara.
Oyun kavramını daha iyi kavramanız için alanında uzmanlarca hazırlandı. Geleneksel oyunları da gözeterek orman anaokulu çocuklarının kazanımları ve müfredata uygun içeriği detaylıca bir çalışmadır. Hem eğitmenlere ve hem velilere 22 adet benzersiz oyunlar sunacaktır.


4- Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi (Tükendi)
Anonim, (2020) Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi, YTOD ve Yeşil Orman Okulu Yayınları, Editör; Mustafa Çetin, 64 sayfa, Ankara.
Anaokullarının daha iyi bir bahçeye kavuşması için 12 uzman tarafından hazırlandı. Hem eğitmenlere ve hem peyzaj uygulayıcılarına anahtar bilgiler veriyor. Okulların pedagojik ve ekolojik olması için hazırlandı.